איפה כדאי למקם את מסך הטלוויזיה?

איפה כדאי למקם את מסך הטלוויזיה
איפה כדאי למקם את מסך הטלוויזיה

איפה כדאי למקם את הטלוויזיה בבית? בסלון? או אולי בחדר ייעודי לטלוויזיה? לדיון הזה יש הרבה דעות…

השאלה היכן כדאי להציב את מסך הטלוויזיה עולה לרבים שמתחילים בתהליך עיצוב הבית שלהם, או החליטו לעשות רענון לעיצוב הקיים!

הפתרון הראשון והקלאסי הוא להציב את מסך הטלוויזיה על הקיר המרכזי, או על קיר בנוי במרכז הסלון, יש שיקחו צעד קדימה ויתקינו את המסך על עמוד נירוסטה למסך.

ההתלבטות האם בכלל להציב את המסך בסלון, או להוציא את המסך הגדול ולהגדיר לו חדר טלוויזיה ייעודי, חדר טלוויזיה או "פינת משפחה", וכך לשמור על הסלון מדוגם, מעוצב וללא פירורים של פופקורן… 

חדר טלוויזיה ייעודי מאפשר לעצב את הסלון ביד חופשית יותר, לשמור על חווית אירוח אינטימית וכמובן לשמור על הניקיון של הסלון. חדר טלוויזיה או "פינת משפחה" מאפשר נחת ושקט בסלון, תוכלו לשלוח את הילדים לחדר הטלוויזיה, שם הם ינשנשו את החטיפים וירבצו מול הטלוויזיה מבלי להפר את השקט שלכם… תוכלו לייצר פינת זולה נוחה לרביצה או אפילו מיני קולנוע ביתי!
מצד שני, הטלוויזה תמיד מושכת את בני הבית, ולכן אולי עדיף שתהיה בסלון… כדי שמרכז הבית ינוצל ומרכז הפעילות יתקיים בחלל הציבורי המשותף לכולם שלרוב נמצא במרכז הבית.
יש שאפילו מציבים טלוויזיה על הדלפק במטבח, מקום מאוד מרכזי בבית.

התייעצות עם מעצבים שונים תוביל אתכם להחלטה שונה. יש מעצבים שיטענו כי כדאי להפריד את הטלוויזיה מהסלון או מכל מקום מרכזי על מנת לאפשר יד חופשית בעיצוב החלל מבלי להיות תלוי במסך טלוויזיה גדול ושחור שאליו ממקדים את כל סידורי הישיבה, בין אם מדובר בסלון או על דלפק המטבח. מהצד שני יש מעצבים שיטענו כי ישנם פתרונות שונים המאפשרים לעצב את החלל מבלי להיות תלוי המסך הטלוויזיה כמו מתקני הרמה חשמליים משולבים ברהיטים, מעליות למסך מהתקרה או מהרצפה ועוד.

אנחנו בגליל מסכימים עם שני הצדדים ומציעים פתרונות יצירתיים עבור כל החלטה.

אם החלטתם להציב את מסך הטלוויזיה בסלון, ואינכם מעוניינים שהטלוויזיה תהיה בולטת מדיי, תוכלו להתקין מתקן הרמה חשמלי למסך או במילים אחרות, מעלית למסך טלוויזיה. התקנת מעלית לטלויזיה מאפשרת שילוב של המסך במעלית מתוך רהיט, מעלית למסך מהרצפה, מעלית למסך מהתקרה ועוד. כמו כן, תוכלו להשתמש במתקנים אחרים אשר משאירים את המסך חשוף אבל בצורה אסתטית ועיצובית כגון עמוד נירוסטה למסך טלוויזיה.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter