בחירת מסך הקרנה

מסך-הקרנה1
DSCN4202---gmbh-presentation-screen2

איכות צפייה נקבעת לא רק בשל מקרן איכותי, אלא גם בזכות המשטח עליו מבוצעת ההקרנה. הקרנה על גבי מסך מאפשרת קבלת תמונה חלקה, ברורה, ומשופרת יותר, ללא הפרעות רקע של לכלוך או טקסטורות המתקבלות ממשטח לא ישר. מסכי הקרנה אידיאלים לחדרי ישיבות, אולמות הרצאה ומשדרגים את חווית הצפייה בקולנוע הביתי.


כיצד לבצע התאמה של מסך הקרנה על פי שימוש?

בחירת מסך הקרנה בין אם ידניים, חשמליים, בעלי אופציות לפתיחה וסגירה מרחוק, עם מארזים שקועים בתקרה ועלפי מידות, המאפשרות הקרנה בפורמטים שונים. הבחירה מומלצת בהתאם להיקף השימוש, בין אם הקרנת מצגות, מסכי מחשב, ובין אם מדובר בהקרנת סרטונים. כמו כן בהתאמה לתקציב הנתון ובהתאמה לעיצוב החלל בו יוצב המסך.

עבור אולמות גדולים במיוחד, הדורשים דינאמיות, ובהם המרצה לא נמצא בסמוך למסך, מומלץ לרכוש מסכי גלילה חשמליים. מסכים ידניים יתאימו לחדרים קטנים, כיתות, ומקרים בהם, השימוש במסך מתבצע בתדירות נמוכה. ניכר כי מסכים בעלי מסגרת שחורה, משפרים את איכות הצפייה ומתאימים במיוחד לבתים, המעוניינים להתקין מערכת קולנוע.

כיצד להתאים את גודל המסך למרחב?
התאמת גודל המסך למרחב נקבעת לפי גודלו וגובהו של החלל, וכמות השורות המרוחקות מהמסך.
כאשר יש בחדר יותר מ2 שורות מומלץ להציב את המסך בגובה של מטר אחד מהרצפה. הגובה מאפשר צפייה בגובה העיניים לשורות הקרובות, ומשרת היטב גם את השורות המרוחקות יותר.

חשוב לשמור על פרופורציה בין גודל המסך לרוחב החדר, ולרוחב השורות, כדי לאפשר נוחות צפייה, עד הצופה האחרון. שטחי הצפייה המוכרים הם 3:4 או 16:9, מסכי הקרנה למצגות יכולים להיות בעלי שטח נמוך יותר הנדרש עבור סרטים. בכל מקרה, ברכישת מסך למטרה משולבת מומלץ לבחור בפורמט של 16:10, הנותן מענה כולל לכל השימושים.

דגשים להתקנות מסך גלילה:
מסכי גלילה עשויים להגיע עם מוטות ובדים כבדים, אשר מאפשרים את מתיחתם ואת איכות הצפייה בהם, בין אם מדובר בבדים ארוגים, בדי וויניל או החזרי בד. חשוב להקפיד על הוראות הבטיחות ולקבע את המסך לתקרה או לקירות, במיוחד, כאשר מדובר על קירות גבס בהתאם לעומס, ובעיקר כאשר קיים החזר קפיץ (במסכי הקרנה מתיחה)

אילו סוגי מסכים קיימים?

מסכים חשמליים – מסכי הקרנה חשמליים מאפשרים גלילה חשמלית באמצעות שלט, ומנגנון טובולרי, אשר נשאר עמיד לאורך זמן. באמצעות תיבת המתכת, בה מאוחסן המסך, הוא נשמר מפני אבק. מסכים חשמליים מוצעים בפורמטים של :1/1 לבן ופסים שחורים, 10/16, 9/16, ו 4/3

מסכים ידניים – דינאמיים ומאפשרים שימוש משולב בקיר מאחורי המסך, בין אם מדובר בלוח, או תצוגה מובנית. הם מגיעים במחיר אטרקטיבי יותר ממסכי מתיחה ומסכים חשמליים, ומוצעים בפורמטים של :1/1 לבן ופסים שחורים , 9/16, ו 4/3

מסכי מתיחה – מאפשרים את קבלת התמונה האיכותית ביותר, ולכן הם מתאימים להקרנות וידאו, ומגיעים בפורמטי הקרנה: 4/3, 16/9, 16/10.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter